انواع سبد صنعتی پلاستیکی

سبد صنعتی پلاستیکی

امروزه در صنعت با توجه به فضای کم مجموعه های تولیدی، هزینه بالای انبارداری، لزوم دسترسی سریع و راحت به اقلام و همچنین حفظ سلامت کالا در طول مدت زمان انبارش، موضوع انبارداری اصولی و تجهیزات وابسته به آن را پر رنگ تر از همیشه کرده است.سبد صنعتی پلاستیکی

صنعت کشاورزی، دامداری، خودروسازی، الکترونیک و به عبارت بهتر کلیه صنایع، از این امر مستثنا نیستند و مدیران تمام تلاش خود را جهت بالا بردن بهره وری مراکز خود با مکانیزه کردن فضای انبار انجام می دهند.

سبد صنعتی پلاستیکی با توجه به حجم، میزان تحمل بار، استحکام و نوع صنعت مورد استفاده به چند گروه دسته بندی می گردند.

در ادامه این مطلب از سری مقالات پلاستجو  انواع سبد صنعتی پلاستیکی و کاربرد آن ها را توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

 

انواع سبد صنعتی پلاستیکی

همانطور که گفته شد سبدهای صنعتی بسته به نوع کاربرد و همچنین تنوع شکل و طرح  تقسیم بندی می شوند که در ادامه به اختصار تعدادی از آنها را معرفی خواهیم کرد؛

 • سبد انبارش :

  این دسته جهت نگهداری و انبار کردن محصولات تولیدی کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرد و غالبا بدنه آنها به صورت توری و در ابعاد بزرگ طراحی و تولید می گردد. توری بودن بدنه در صنعت کشاورزی امتیاز محسوب شده و باعث جریان هوا و تازه نگهداشتن میوه و سبزیجات می گردد.

  همچنین معمولا در زمان ساخت قالب، انتهای سبد ها پین هایی برای ثابت و قفل شدن بر روی یکدیگر و جلوگیری از لغزش در هنگام حرکت در نظر گرفته می شود.  سبدهای صنعتی با توجه به نوع و محل کاربرد، دارای دسته و دیواره های کوتاه یا بلند هستند.
  دسته ی تعبیه شده در دو طرف سبد به حفظ تعادل در هنگام جابه جایی کمک می کند و سبدهای دیواره بلند این امکان را برای کاربر فراهم میکند تا اقلام مقاوم را بر روی هم قرار داده تا جای کمتری را اشغال نماید.

 • سبد ابزار :سبد صنعتی پلاستیکی

  بر خلاف سبدهای انبارش که به صورت توری طراحی می شود، سبد های مخصوص ابزار و قطعات ریز، در سایزبندی کوچکتر و جهت جلوگیری از ریزش اجسام از داخل آنها، به صورت صفحه یکپارچه تولید میگردد.

  انواع سبد صنعتی پلاستیکی

سبد ابزار به صورت طبقه بندی شده و کشویی بر روی یکدیگر قرار گرفته و امکان دسترسی راحت و انبارش مرتب را برای کاربران فراهم می کند.

 • سبد خرید :

  سبد های خریدی که عموما داخل فروشگاه ها مشاهده می شوند فلزی هستند و پلاستیک تنها در قسمت دسته نگهدارنده آنها و چرخ ها به کار رفته است. اما سبد های دستی و چرخ داری نیز در بازار و فروشگاه ها وجود دارند که بدنه آنها تماما پلاستیکی بوده و به دلیل وزن پایین تر نسبت به سبدهای فلزی، پروسه خرید را برای مدت زمان طولانی برای کاربر راحت تر می کند. همچنین این گروه از سبدهای خرید، قابل سفارش و تولید در رنگ بندی مختلف و البته قابل چاپ لوگو فروشگاه هستند.

 • سبد حمل مرغ زنده :

صنعت دامپروری رابطه مستقیم با سلامت و اقتصاد جامعه دارد و باید تجهیزات و تدابیر صحیح در پروسه پرورش، عرضه و توزیع به کار گرفته شود.

در این بین حمل و جابجایی دام و طیور لحظه ای حساس و پرخطر می باشد که میتواند در صورت بروز خطا به طور مستقیم به سلامت حیوان لطمه وارد کند.

سبد حمل مرغ زنده که بعضا به اشتباه به آن قفس مرغ نیز گفته می شود، برای نگهداری و حمل مرغ و خروس زنده خصوصا در فواصل طولانی طراحی و تولید می گردد.

انواع سبد صنعتی پلاستیکی

 • بدنه توری شکل و شیار دار به دلیل جابجایی راحت هوا
 • فاصله استاندارد بین شیارهای بدنه به دلیل گیر نکردن پای حیوان در داخل آن
 • بدنه یکدست و بدون پلیسه ی تیز و برنده به دلیل جلوگیری از آسیب جسمانی به حیوان
 • بدنه محکم و درب قفل شونده جهت جلوگیری از فرار حیوان در زمان جابجایی

و

 • استفاده از مواد اولیه نو، دست اول و بهداشتی

از الزاماتی است که تمام تولیدکنندگان تجهیزات دام و طیور باید به آن پایبند باشند.

 

جهت خرید و سفارش سبد حمل جوجه یک روزه کلیک نمایید.

 

در طراحی سبد حمل دام و طیور، گاهی درب در قسمت بالای سبد یعنی سقف و گاهی در کنار سبد طراحی و تعبیه می شود که هر دو این مدل ها مورد استقبال مصرف کننده و پرورش دهندگان قرار گرفته است.

 

کارشناسان ما در پلاستجو مشتاقانه آماده ارائه هرگونه مشاوره قبل از خرید برای شما هستند.

 

پلاستجو با معرفی و فروش تخصصی انواع محصولات و تولیدکنندگان عرصه پلیمر و پلاستیک می کوشد تا نیاز صنعت را در زمینه شبکه توزیع و خرید تخصصی بر آورده نماید. همچنین پلاستجو امکان مقایسه کیفیت و قیمت محصولات مختلف و مذاکره بی واسطه با تولیدکنندگان را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد تا آنها را در امر : خرید عمده پمپ اسپری غلیظ پاش ، خرید عمده بطری 250 میل ، خرید عمده گالن 20 لیتری ، خرید عمده گالن 10 لیتری ، خرید عمده مخزن فریم دار IBC ، خرید عمده سیفتی باکس ، خرید عمده سرنگ تزریق پزشکی ، خرید عمده ظروف یکبار مصرف ، خرید عمده ظروف مایکروویوی و خرید عمده ظروف IML یاری نماید .

 

به دوستانتان اطلاع دهید

نظرات کاربران بدون دیدگاه