بسته بندی شیرینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

بسته بندی شیرینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

اغلب برای بسته بندی چند قلم محصول یک شکل در کنار هم و یا برای محافظت و بسته بندی شکیل، حساس و شکستنی که در حمل و نقل آنها باید مراقبت بیشتری به کار گرفته شود، از نوع بسته بندی شیرینگ استفاده می گیرد، چرا که بسته بندی بر پایه نایلون و سلفون در مقایسه با سایر بسته بندی ها مانند کارتن، چوب و یا فلز هزینه و وزن کمتری را برای مصرف کننده به همراه دارد همچنین سهولت در مصرف و شکل پذیری مناسب با نوع کالا امتیازی بزرگ محسوب می گردد.

در مقاله ای دیگر درباره انواع سلفون بسته بندی صحبت کرده ایم البته که نایلون های شیرینگ هم جزوی از سلفون ها به حساب می آیند اما روش مصرف متفاوتی نسبت به سایر هم خانواده های خود دارند.

در ادامه این مطلب از پلاستجو بسته بندی شیرینگ را شرح و کاربرد های این نایلون را بررسی کرده ایم.

نایلون شیرینگ چیست؟

نایلون های شیرینگ یا سلفون حرارتی، جزئی از خانواده فیلم های پلی اتیلنی بوده که با مجاورت حرارت تغییر فرم داده، جمع شده و به محصولی که در حال بسته بندی می باشد می چسبد. البته حرارتی که از آن صحبت میکنیم حرارت مستقیم و استاندارد است و حرارت محیطی ناشی از تابش نور خورشید نمی تواند این واکنش را در نایلون شیرینگ بوجود آورد.

بسته بندی شیرینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

البته این نایلون ها خاصیت نسوز ندارند و در صورتی که حرارت بیش از حدی به آنها وارد شود ممکن است در اثر آن حرارت سوخته و ذوب شوند.

فیلم های شیرینگ ساخته شده از پلی اتیلن، دارای شفافیت کمتر و در عین حال استحکام و مقاومت بیشتر هستند و بلعکس، فیلم های نایلون شیرینگ ساخته شده از پی وی سی دارای شفافیت و زیبایی بیشتری بوده اما از استحکام پایین تری برخوردار می باشند.

کاربرد های بسته بندی شیرینگ چیست؟

حتما بسته بندی نوشابه و آب معدنی ها را هنگام تخلیه بار یا در حالت انبار در سوپرمارکت ها مشاهده کرده اید. نایلونی که دور آنها پیچیده شده است همان بسته بندی شیرینگ مورد بحث ماست. 

این نایلون ها از کالای بسته بندی شده در برابر رطوبت، گرد و خاک و خط افتادگی ناشی از جابجایی محافظت خواهد کرد.

بسته بندی شیرینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

از بسته بندی شیرینگ در صنایع مختلف از صنعت ساختمانی مانند کاشی و سرامیک، پشم و شیشه، سنگ نمای ساختمان گرفته تا صنایع غذایی و حساس استفاده می شود و حرارت قابل کنترل دستگاه بسته بندی شرینگ، به هیچگونه محصولی اعم از خوراکی و غیرخوراکی صدمه ای وارد نمی کند.

انواع روش های بسته بندی شیرینگ

همانطور که گفته شد نایلون بسته بندی شیرینگ به واسطه حرارت فرم گرفته و مورد استفاده قرار می گیرد. این حرارت می تواند از طرق مختلف به نایلون منتقل شود تا بسته بندی نهایی شود که معمول ترین و پرکاربرد ترین این روش ها را در ادامه بصورت مختصر توضیح خواهیم داد.

  • شرینگ دستی (کابینی) :
    مناسب کارگاه های کوچک با حجم تولید کم و متوسط میباشد . قیمت پایین و کوچکی این تیپ دستگاه از محاسن آن به شمار می رود . کارتن های کوچک و ظروف غذا و بسته بندی شیرینی و شکلات و در رستوران و یا شیرینی فروشی میباشد و به دلیل مصرف کم انرژی و کوچک بودن بسیار مقرون به صرفه می باشد. پس از بسته شدن درب کابین،  فن حرارتی داخل کابین به کار می افتد و با هوای گرم گرما را انتقال میدهد.
  • شیرینگ تونلی (نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک) :
    بسته بندی کالاهای صنعتی با تیراژ بالا کاربرد دارد.معمولا بیش از نیمی از کارخانجات تولیدی کشور از مدل دستگاه تونلی برای بسته بندی محصولات خود استفاده می کنند این دستگاه ها دارای کانوایر، جک جلو برنده و نگهدارنده می باشند . سرعت بالا دارند  . توسط المنت برقی و یا گازی تولید گرما میکنند.

پلاستجو با معرفی و فروش تخصصی انواع محصولات و تولیدکنندگان عرصه پلیمر و پلاستیک می کوشد تا نیاز صنعت را در زمینه شبکه توزیع و خرید تخصصی بر آورده نماید. همچنین پلاستجو امکان مقایسه کیفیت و قیمت محصولات مختلف و مذاکره بی واسطه با تولیدکنندگان را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد تا آنها را در امر : خرید عمده پمپ اسپری غلیظ پاش ، خرید عمده بطری 250 میل ، خرید عمده گالن 20 لیتری ، خرید عمده گالن 10 لیتری ، خرید عمده مخزن فریم دار IBC ، خرید عمده سیفتی باکس ، خرید عمده سرنگ تزریق پزشکی ، خرید عمده ظروف یکبار مصرف ، خرید عمده ظروف مایکروویوی و خرید عمده ظروف IML یاری نماید .

 

 

به دوستانتان اطلاع دهید

نظرات کاربران بدون دیدگاه