درب چایلد پروف و محافظت از کودکان

درب چایلد پروف و محافظت از کودکان

درب چایلد پروف و محافظت از کودکان

کاربرد و تنوع درب بطری پلاستیکی، همیشه مورد توجه تولیدکنندگان و فعالان حوزه بسته بندی در صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی و محصولات شیمیایی بوده است و بر سر این که چه نوع درب و با چه طرح و مکانیزم مناسب محصول نهایی است و استفاده کاربران را راحت میکند، دقت نظر داشته اند.

راحتی در هنگام استفاده باید توامان باشد با حفظ امنیت مصرف کننده تا محصول داخل بسته بندی به بیرون نشت پیدا نکرده و یا کودکان نتوانند به راحتی به مواد مضر داخل بسته بندی دسترسی پیدا کنند.

با توجه به این نیاز، نسل جدیدی از درب بطری های پلاستیکی به نام درب قفل کودک و یا چایلد پروف طراحی و توزیع گردید.

 

در مقاله قبلی درباره انواع درب بطری های پلاستیکی صحبت کرده ایم، در ادامه این مطلب از سری مقالات پلاستجو با ما همراه باشید تا به بررسی درب چایلد پروف بپردازیم.

 

درب قفل کودک (چایلد پروف)

طراحی جذاب و رنگی قرص های شیمیایی و همچنین بی رنگ بودن برخی از مواد شیمیایی مانند سفیدکننده ها و جرم گیرها باعث گردیده کودکان به اشتباه این مواد را استعمال نمایند.

هر ساله آمار مسمومیت های دارویی در سراسر جهان گزارش می شود و این موضوع نشان دهنده فراگیری این مسئله در تمام کشورها است که کودکان از روی کنجکاوی به سراغ بطری های جذاب و رنگی داخل کمد رفته و مشغول بازی با آنها می شوند و اگر مواد شیمیایی داخل بطری های پلاستیکی با سطح پوست کودک تماس داشته باشند و یا به اشتباه خورده شوند می توانند صدمات جبران ناپذیری به بار آورند.

 

درب قفل کودک که به نام های دیگری همچون درب محافظ کودک و یا درب چایلد پروف، درب چایلد لاک و یا پوش اند تِرن نیز شناخته می شود، برای محافظت از کودکان در مقابل مواد اسیدی و یا قلیایی خطرناک از جمله شوینده ها و مواد دارویی طراحی و تولید شده اند. 

بیش از ده سال از اجباری شدن استفاده از درب قفل کودک برای بسته بندی محصولات شیمیایی مانند سفید کننده ها، جوهرنمک ها و همچنین سموم شیمیایی در ایران می گذرد و این اقدام باعث شده است آمار مسمومیت و تلفات ناشی از استعمال آنها توسط کودکان به شدت کاهش یابد.

تولیدکنندگان و پلاستیک سازان جهت تولید انواع درب بطری از فرآیند تزریق و یا روتاری استفاده می کنند.

 

درب چایلد پروف و محافظت از کودکان

انواع درب بطری قفل کودک

درب قفل کودک و یا چایلد پروف باید طبق استانداردهای جهانی طراحی و تولید شوند. با این وجود سه طرح و مدل فراگیر موجود در بازار شامل موارد زیر است:

– یکی از مدل های رایج که بیشتر برای بسته بندی دارو استفاده می شود بدین صورت است که کاربر باید دو نشان حک شده بر روی درب و بدنه را بر روی یکدیگر قرار داده و سپس درپوش را به سمت بالا فشار دهد تا درب بطری باز شود.

– در مدل دوم درب بطری به صورتی طراحی شده که برآمدگی کوچکی بر دو طرف درب تعبیه شده و زمانی که دو طرف درب بطری به داخل فشار داده شود، درب به قسمت زیرین دهانه بطری فشار وارد کرده سپس با چرخاندن، درب بطری باز خواهد شد.

– در مدل سوم که بیشترین کاربرد را در بین انواع درب های قفل کودک دارد به صورت درب پیچی ساده طراحی شده است ولی با چرخاندن آن درب باز نمی شود. برای باز کردن این نوع درب باید آن را به سمت پایین فشار داده و بعد بپیچانید.

عموما این نوع درب بطری قفل کودک از دو لایه جداگانه ساخته شده اند که با فشار دادن، نری و مادگی درب و بطری داخل هم قرار گرفته و به لایه داخلی برای چرخیدن کمک خواهد کرد.

جهت خرید درب بطری کلیک کنید

 

درب چایلد پروف و محافظت از کودکان

 

درب بطری های پلاستیکی، راحتی در مصرف

همیشه دسترسی سخت برای کودکان معیار تولیدکنندگان نبوده و بالعکس باید گاهی راحتی را با طراحی درست برای کودکان به ارمغان آورد.

برخی از تولیدکنندگان صنعت مواد غذایی هنگام بسته بندی محصولات خود به دنبال استفاده راحت کاربران، بالاخص کودکان می باشند تا فروش خود را به این ترتیب افزایش دهند.

محصولاتی هستند که با طراحی خاص و زیبا کاربر را تشویق به مصرف بیشتر میکنند.

تولیدکنندگان می توانند با قرار دادن یک قطعه پلاستیکی به نام (استاپر) مانع از شره کردن مواد مایع به بیرون از بسته بندی شوند.

کارشناسان ما در پلاستجو مشتاقانه آماده ارائه مشاوره و ثبت سفارش شما برای گروه محصولات درب بطری پلاستیکی هستند.

 

پلاستجو با معرفی و فروش تخصصی انواع محصولات و تولیدکنندگان عرصه پلیمر و پلاستیک می کوشد تا نیاز صنعت را در زمینه شبکه توزیع و خرید تخصصی بر آورده نماید. همچنین پلاستجو امکان مقایسه کیفیت و قیمت محصولات مختلف و مذاکره بی واسطه با تولیدکنندگان را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد تا آنها را در امر : خرید عمده پمپ اسپری غلیظ پاش ، خرید عمده بطری 250 میل ، خرید عمده گالن 20 لیتری ، خرید عمده گالن 10 لیتری ، خرید عمده مخزن فریم دار IBC ، خرید عمده سیفتی باکس ، خرید عمده سرنگ تزریق پزشکی ، خرید عمده ظروف یکبار مصرف ، خرید عمده ظروف مایکروویوی و خرید عمده ظروف IML یاری نماید .

به دوستانتان اطلاع دهید

نظرات کاربران بدون دیدگاه