ست سرم پزشکی

انواع ست تزریقات شامل سرنگ و ست سرم پزشکی در زیر گروه تجهیزات مصرفی پزشکی از جمله اقلام پرکاربرد تولید شده از گرانول PVC گرید پزشکی (مدیکال گرید) است که در سایت فروشگاهی پلاستجو و بدون واسطه توسط گروه تولیدکنندگان معرفی و عرضه می گردد.

توانایی صنعتگران ایرانی در طراحی و ساخت ماشین آلات خط تولید، منجر به رشد تولیدکنندگان داخلی تجهیزات پزشکی نیز شده است و در این بین شرکت تولیدی حلما طب ضمن برخورداری از سبد محصولی متنوع، کیفیت مطلوبی را نیز برای مصرف کنندگان این صنعت به ارمغان آورده است.

امروزه استفاده گسترده از تجهیزات مصرفی تولید شده از مواد اولیه پلاستیکی در مراکز درمانی و بیمارستانی به علت یکبارمصرف بودن و قابلیت استریل با گاز اتیلن اکساید (EO) باعث بالا رفتن سطح بهداشت و سهولت و سرعت پروسه درمان شده است.

در ادامه این مطلب از مقالات پلاستجو با ما همراه باشید تا به بررسی و اجزای تشکیل دهنده ست سرم پزشکی بپردازیم.

 

ست سرم پزشکی

 

ست سرم چیست؟

انسان به طور معمول در طول روز نیاز به نوشیدن 2.5 الی 3.5 لیتر مایعات دارد و در برخی موارد که فرد به علت بیماری قادر به تامین مایعات و مواد لازم بدن نیست، تزریق مایعات به صورت وریدی بهترین گزینه می باشد. همچنین پزشکان مواقعی که نیاز است دارو رقیق و یا در بازه زمانی طولانی وارد بدن بیمار شود از سرم استفاده میکنند.

ست سرم، رابط بین مخزن یا کیسه سرم و بدن بیمار است و به کمک آن می توان مایعات را از طریق اتصال مستقیم به رگ، وارد بدن نمود.

مایع درون سرم به واسطه نیروی جاذبه وارد شلنگ، محفظه قطره، گیره غلتکی و سرسوزن شده و سپس وارد بدن بیمار می شود. معمولاً داروهای تجویز شده طی یک بازه زمانی (معمولاً بین 15 دقیقه تا 1 ساعت) به بیمار تزریق می شود و مهم است که میزان و سرعت تزریق دارو به بدن بیمار کنترل شده باشد، پس طبیعتا ست سرم دارای قطعاتی است که این امکان را برای کادر درمان فراهم می نماید.

 

 

اجزای تشکیل دهنده ست سرم:

  • شلنگ انتقال مایع:

این شلنگ که به صورت اکسترودر تولید می شود وظیفه انتقال و هدایت مایع را برعهده دارد. در انتها، لوله ست سرم به وسیله لوئر به سرسوزن تزریق متصل می شود.

  • محفظه قطره (اتاقک چکه):
    این قطعه دقیقا بین کیسه سرم و شلنگ انتقال مایع قرار می گیرد و وظیفه انتقال مایع محلول موجود در کیسه به لوله یا شلنگ انتقال را بر عهده دارد. بعلاوه بوسیله این قطعه شفاف می توانند سرعت و میزان تزریق مایع سرم را مشاهده و در صورت نیاز آن را کنترل نمود. 

در محفظه قطره فیلتری 15 میکرونی جهت ممانعت از ورود احتمالی ذرات موجود در مایع تزریقی به بدن بیمار قرار دارد.

کاربر باید توجه داشته باشد که نیمی از محفظه قطره باید همواره پر باشد.

  • گیره غلتکی (کلمپ):
    این قطعه برای تنظیم حجم و کنترل سرعت مایع در حال تزریق طراحی و تعبیه شده است. با حرکت غلتک روی گیره می توان لوله انتقال مایعات را باریک تر کرد تا به این ترتیب میزان انتقال سیال عبوری کاهش پیدا کند.
  • گیره اسلاید :
    گیره اسلاید یک قطعه کوچک پلاستیکی است که مانند گیره غلتکی وظیفه متوقف کردن کامل جریان مایعات را بر عهده داشته و به طور معمول در تمام ست های سرم وجود ندارد.

همچنین بر روی برخی از ست های سرم درگاه و محفظه ای جهت تزریق دارو تعبیه شده است. 

وجود فیلتر هوا بر روی اسپایک که به منظور جلوگیری از قطع یا کاهش جریان مایع تزریقی تعبیه شده مانع از ورود میکروارگانیسم ها به داخل محفظه سرم شده و جایگزین روش سنتی ایجاد سوراخ بر روی بدنه سرم است.

 

فروشگاه تخصصی پلاستجو با معرفی و عرضه تجهیزات پزشکی تولید شده از مواد پلاستیکی و پلیمری در کنار مراکز درمانی و بیمارستانی جهت تجهیز آن مراکز قرار دارد و شما می توانید به کمک کارشناسان پلاستجو تجربه ای بهتر در خرید مستقیم و بی واسطه از گروه تولیدکنندگان داشته باشید.

 مشتاقانه پاسخگوی شما هستیم.

 

پلاستجو با معرفی و فروش تخصصی انواع محصولات و تولیدکنندگان عرصه پلیمر و پلاستیک می کوشد تا نیاز صنعت را در زمینه شبکه توزیع و خرید تخصصی بر آورده نماید. همچنین پلاستجو امکان مقایسه کیفیت و قیمت محصولات مختلف و مذاکره بی واسطه با تولیدکنندگان را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد تا آنها را در امر : خرید عمده پمپ اسپری غلیظ پاش ، خرید عمده بطری 250 میل ، خرید عمده گالن 20 لیتری ، خرید عمده گالن 10 لیتری ، خرید عمده مخزن فریم دار IBC ، خرید عمده سیفتی باکس ، خرید عمده سرنگ تزریق پزشکی ، خرید عمده ظروف یکبار مصرف ، خرید عمده ظروف مایکروویوی و خرید عمده ظروف IML یاری نماید .

به دوستانتان اطلاع دهید

نظرات کاربران بدون دیدگاه