سیفتی باکس چیست و چه کاربردی دارد؟

سیفتی باکس چیست و چه کاربردی دارد؟

کلمه‌ ی سیفتی باکس شاید برای برخی تنها معنی لغوی آن تعریف شده باشد و خیلی ها نمی دانند سیفتی باکس ها در صنعت پزشکی و تجهیزات مصرفی بیمارستانی چه کاربرد هایی می توانند داشته باشند.

در گذشته ای نه چندان دور یکی از اساسی ترین مشکلات و دغدغه های بیمارستان ها و مراکز درمانی پیدا کردن راهکاری برای رهایی از شر پسماند های عفونی بود.

این مراکز پس از مدت کوتاهی راه های منطقی و ساده ای برای امحاء پسماند های عفونی و میکروبی خود یافتند اما برای پسماند های تیز و برنده خود همچون سوزن های تزریق و سرم های خود باید راهکاری ایمن، بهداشتی و کاربردی پیدا می کردند که از مشکل بریده شدن کیسه های زباله ‌ی دفع پسماند نیز جلوگیری شود.

در ادامه‌‌ی  این مطلب از پلاستجو با ما همراه باشید.

 

سیفتی باکس چیست؟

سیفتی باکس از نظر لغوی به معنای جعبه‌ی ایمن می باشد که ممکن است به هر جعبه ای که دارای امنیت نسبی باشد اطلاق شود.

اما در صنایع پزشکی سیفتی باکس جعبه ای با مقاومت بالا در برابر اشیاء تیز و برنده و محلی برای جمع آوری پسماند های عفونی تیز مانند سر سوزن، آمپول و شیشه های شکسته شده دارویی می باشد که بعد از پر شدن باید به روش مخصوصی که محل بحث این مقاله نیست امحاء شوند.

این ظروف بهداشتی قابلیت جداسازی آسان سرسوزن ها را دارند و در حجم های مختلف از سایز جیبی و قابل حمل تا چند لیتری و رومیزی و برای کاربردهای متفاوت مورد استفاده مراکز درمانی خصوصی و دولتی قرار می گیرند.

باکس های استاندارد را معمولا با رنگ زرد و درب نارنجی می توانید بشناسید و در صورتی که دارای نشان استاندارد ملی و تاییدیه سازمان های بهداشتی باشند از امنیت کامل برخوردار هستند.

 

سیفتی باکس چیست و چه کاربردی دارد؟

انواع سیفتی باکس ها کدامند؟

این باکسها از نظر جنس، ظرفیت و قابلیت های جانبی تفکیک و تقسیم بندی شده اند. بطور مثال برخی سیفتی باکس ها دارای محلی برای جداسازی آسان و سریع سرسوزن ها از سرنگ و سرم می باشند که این قابلیت در به حداقل رساندن تماس فیزیکی شخص مصرف کننده با اشیاء تیز و برنده کمک بسزایی می کند.

برخی از سیفتی باکس ها از پلی اتیلن ساخته می شوند و برخی دیگر هم از کارتن پلاست، عمر سیفتی باکس های ساخته شده از کارتن پلاست پایین تر بوده ، ولی هر دو آنها یک عملکرد داشته و نکته مهم عدم نشت مواد آلوده داخل آن به بیرون یا اصطلاحا لیک نداشتن محصول است.

برخی از سیفتی باکس ها در سایز کوچک و جیبی طراحی و ساخته می شوند و برخی دیگر به دلیل قرار گیری داخل آمبولانس و مراکز درمانی سیار، دارای سطح زیرین وسیعی هستند که بتوانند به راحتی تعادل خودرا حفظ و از واژگون شدن محتوای داخل خود جلوگیری کنند.

جهت خرید محصول سیفتی باکس کلیک نمایید.

سیفتی باکس چیست و چه کاربردی دارد؟

کاربرد های سیفتی باکس چیست؟

استفاده از سیفتی باکس های استاندارد و ایمن جهت جلوگیری از نشت و انتقال آلودگی میکروب ها و ویروس هایی همچون ایدز، هپاتیت ب و ویروس کرونا یا همان کوید 19 در داخل محیط های بیمارستانی و آزمایشگاهی بسیار لازم و ضروری می باشد.

از این ظروف داخل اتاق تزریقات و یا اتاق عمل بیمارستان ها، آزمایشگاه ها ، درمانگاه ها و تمامی مراکز درمانی دولتی و خصوصی و همچنین کلینیک های زیبایی استفاده می شود.

این ظروف یکبار مصرف بوده و باید پس از پر شدن ظرفیت آن کاملا امحاء شده و دیگر از ظرف خالی شده‌ی سیفتی باکس استفاده نگردد.

طبق تبصره‌ی شماره 2 ماده 14 قانون مربوط به مقررات امور پزشکی، وجود ظروف نگهدارنده پسماند های تیز و برنده استاندارد مثل سیفتی باکس در کلیه واحدهای بهداشتی و درمانی اعم از خصوصی و دولتی الزامی شده است و می بایست عملی شدن این قضیه توسط واحدهای نظارت بر درمان پیگیری شود.

 

پلاستجو با معرفی و فروش تخصصی انواع محصولات و تولیدکنندگان عرصه پلیمر و پلاستیک می کوشد تا نیاز صنعت را در زمینه شبکه توزیع و خرید تخصصی بر آورده نماید. همچنین پلاستجو امکان مقایسه کیفیت و قیمت محصولات مختلف و مذاکره بی واسطه با تولیدکنندگان را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد تا آنها را در امر : خرید عمده پمپ اسپری غلیظ پاش ، خرید عمده بطری 250 میل ، خرید عمده گالن 20 لیتری ، خرید عمده گالن 10 لیتری ، خرید عمده مخزن فریم دار IBC ، خرید عمده سیفتی باکس ، خرید عمده سرنگ تزریق پزشکی ، خرید عمده ظروف یکبار مصرف ، خرید عمده ظروف مایکروویوی و خرید عمده ظروف IML یاری نماید .

 

 

به دوستانتان اطلاع دهید

نظرات کاربران بدون دیدگاه