فیکساتور ماسک های پزشکی چیست؟

فیکساتور ماسک های پزشکی چیست؟

جوامع با شیوع بیماری های واگیردار از جمله ویروس کرونا بیشتر از قبل به مصرف ماسک پزشکی روی می آورند تا خود و اطرافیان خود را از انتقال بیماری از طریق تنفس مصون دارند.

ماسک پزشکی با مکانیزم ساده، اثربخشی بالایی دارد مشروط به اینکه به طرز صحیح روی صورت قرار گیرد و منفذی برای ورود و خروج هوا از کناره های ماسک باز نماند. فیکساتور بینی محصولی است که در تمامی ماسک های پزشکی و ایمنی قرار گرفته و با شکل گیری بر روی صورت و بینی مصرف کننده، وظیفه محکم نگه داشتن ماسک را بر عهده دارد.

 

در این مطلب از پلاستجو قصد داریم فیکساتور ماسک های پزشکی را به شما معرفی کرده و شما را با جنس و کاربرد آن آشنا کنیم.

 

فیکساتور ماسک های پزشکی

فیکساتور ماسک های پزشکی پس از لایه های فیلتر ملت و اسپان باند یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین قسمت می باشد که وظیفه فیکس و محکم کردن ماسک را بر روی بینی بر عهده دارد.

فیکساتور ها با متریال های متنوعی تولید می شوند اما با کیفیت ترین و به صرفه ترین جنسی که می توان برای ساخت آنها به کار برد، سیم های فولادی یا آهن های اکسید شویی شده است که با روکش پلی پروپیلن پوشیده شده. 

روکش پلاستیکی علاوه بر ضدآب کردن مفتول و جلوگیری از زنگ زدگی باعث میشود لبه های تیز سیم پوشیده و به پوست صورت و همچنین فیلتر ماسک آسیبی نرسد.

عموما تولیدکنندگان سیم و کابل های برقی به علت شباهت زیاد فرآیند تولید فیکساتور و سیم برق، توانایی تولید این محصول را دارند و محصول نهایی خود را به صورت رول و قرقره های چند صد متری جهت برش های کوچک و قرارگیری در بین لایه های فیلتر، به دست تولیدکنندگان ماسک می رسانند.

فیکساتور عموما به دو حالت تک سیم و زوج سیم ( دوبل ) تولید می شود که این موضوع در کیفیت و شکل پذیری آنها تاثیر دارد.

 

فیکساتور ماسک های پزشکی چیست؟

برخی شرکت های تولید کننده نیز از فیکساتورهای تمام پلاستیکی در ماسک های خود استفاده می کنند که همین امر سبب می شود وزن محصول نهایی پایین بماند و برای استفاده طولانی مدت، مصرف کننده را اذیت نکند.

از دیگر کاربرد های فیکساتور ماسک های پزشکی برای افراد عینکی خصوصا در فصول سرد مانند پاییز و زمستان جلوگیری از بخار کردن شیشه عینک است البته اگر با کیفیت و انعطاف پذیر باشد. عملکرد درست فیکساتور باعث می شود راه خروج هوای دهان و بینی از بخش بالایی که به دیواره شیشه عینک برخورد می کند بسته شده و هوا تنها از قسمت فیلتر جریان پیدا کند.

 

پلاستجو با معرفی و فروش تخصصی انواع محصولات و تولیدکنندگان عرصه پلیمر و پلاستیک می کوشد تا نیاز صنعت را در زمینه شبکه توزیع و خرید تخصصی بر آورده نماید. همچنین پلاستجو امکان مقایسه کیفیت و قیمت محصولات مختلف و مذاکره بی واسطه با تولیدکنندگان را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد تا آنها را در امر : خرید عمده پمپ اسپری غلیظ پاش ، خرید عمده بطری 250 میل ، خرید عمده گالن 20 لیتری ، خرید عمده گالن 10 لیتری ، خرید عمده مخزن فریم دار IBC ، خرید عمده سیفتی باکس ، خرید عمده سرنگ تزریق پزشکی ، خرید عمده ظروف یکبار مصرف ، خرید عمده ظروف مایکروویوی و خرید عمده ظروف IML یاری نماید .

 

 

به دوستانتان اطلاع دهید

نظرات کاربران بدون دیدگاه